Ридинг ФК vs Бартон Албион ФК голови и хајлајтс

Ридинг ФК и Бартон Албион ФК одиграа натпревар во рамките на Чемпионшип, во Сабота, 23 12 2017.

Бартон Албион ФК прими еден гол, но успеа да постигне два гола и ја разочара домашната публика, па забележа победа и три бода со резултат 2:1.

Тука можете да ги гледате хајлајтсите и головите.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/jtud0.mp4?token=1514054867-ymjOGH%2BEMLSVph66qB79vFLbMTv%2BTl0%2FQhqJ6vlMX%2BQ%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Обложувалници, рецензии, типови проверете ги најдобрите на kladenje.mk