Хајлајтс и голови од Манчестер Сити ФК vs АФК Бурнмаут

Манчестер Сити ФК на домашен терен играше против АФК Бурнмаут во рамките на Премиер лига, во Сабота, 23 Декември.

АФК Бурнмаут и покрај сите напори не успеа да постигне гол, додека Манчестер Сити ФК постигна 4 и победи со точен резултат 4-0.

Тука можете да ги гледате хајлајтсите и головите.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/d0eh5.mp4?token=1514052148-QfHaccGtHbhy1WncI1%2FvYJRec2oxZI9xXB3x%2FfGY3jM%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за Премиер лига.