Хајлајтс и голови од Дерби Каунти ФК vs Милвол ФК

Дерби Каунти ФК го пречека Милвол ФК во Сабота, 23 Декември.

Напаѓачите на Дерби Каунти ФК беа расположени и постигнаа точно 3 гола, додека Милвол ФК не постигна ниту еден, па затоа го загуби натпреварот со точен резултат 3-0.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Дерби Каунти ФК и Милвол ФК.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/3jdvh.mp4?token=1514054846-xV7QHgDoS3KA1vAA0Qyqho7Ep7hMnzReDteeB3ZLNfY%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Се обложуваш во живо? Провери ги информациите што ги има на kladenje.mk.