Фулам ФК vs Барнсли ФК голови и хајлајтс

Фулам ФК на домашен терен играше против Барнсли ФК во рамките на Чемпионшип, во Сабота, 23 Декември.

На натпреварот имаше три гола, од кои 2 ги постигна Фулам ФК, а еден гол постигна Барнсли ФК. Тоа резултираше со победа на Фулам ФК од 2:1.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/ac9ig.mp4?token=1514054850-aXZs6e1AokMUpaXFQp8qHr1wIbhUd3IyZ%2BoR2KVHarM%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ги погодуваш натпреварите од Чемпионшип? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk