Хајлајтс и голови од Бурсаспор vs Генчербирлиги

Бурсаспор го нагости Генчербирлиги во рамките на Супер Лига меч, во Сабота, 23 Декември 2017.

Бурсаспор и Генчербирлиги беа израмнети, имаа само по една шанса која ја претворија во гол, па мечот заврши 1:1.

На натпреварот помеѓу Бурсаспор и Генчербирлиги имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/t3mlg.mp4?token=1514036577-%2BYecsK94XkN3tmOLv5Y%2B9gplOJxpV%2FKTPHIvRN6%2Fp%2BE%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ги погодуваш натпреварите од Супер Лига? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk