Хајлајтс и голови од АЦ Милан vs Аталанта Бергамаска Калчо

Во рамките на Серија А се одигра натпреварот помеѓу домаќинот АЦ Милан и гостинот Аталанта Бергамаска Калчо, во Сабота, 23 Декември 2017.

Аталанта Бергамаска Калчо создаде повеќе шанси, постигна два гола и успеа да ја зачува сопствената мрежа. Тоа резултираше со победа на Аталанта Бергамаска Калчо од 2:0.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу АЦ Милан и Аталанта Бергамаска Калчо.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/d9och.mp4?token=1514058620-sJZVdfFUJGvaPkfoKtO4GTve4yz%2BhLYBFs2Mq3lKNkc%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензијата за обложувалницата 1xbet на следниов линк 1xbet.