Хајлајтс и голови од СД Еибар vs Жирона ФК

Во рамките на Ла Лига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот СД Еибар и гостинот Жирона ФК, во Четврток, 21 Декември 2017.

Публиката добро се забавуваше и имаше можност да види точно 5 гола. Жирона ФК постигна 1 гола, но СД Еибар постигна 4 гола и победи со точен резултат 4-1.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу СД Еибар и Жирона ФК.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/hzh0u.mp4?token=1513892196-nTjht3CQb0tOfCyWrEoTfCvuq%2FKYOl2W%2Fbkh4hMXcOY%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензија на обложувалницата на Bet365