Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Феенорд и Хераклес

во Четврток, 21 Декември, Феенорд на домашен терен играше против Хераклес во рамките на Куп на Холандија.

Двата тима имаа многу шанси за гол, но Феенорд успеа 3 да ги претвори во гол, додека Хераклес искористи само 1 шанси. Тоа резултираше со победа на Феенорд со точен резултат 3-1.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Феенорд и Хераклес.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/542ad.mp4?token=1513897382-p2RWZy39b4e4W%2Fs0tWEgvjJVdMv259tJm9zq95LLU60%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Сите информации за кладење на едно место – kladenje.mk