Хајлајтс и голови од Анжер vs Дижон ФЦО

во Среда, 20 Декември, Анжер на домашен терен играше против Дижон ФЦО во рамките на Лига 1.

Двата тима постигнаа голови на натпреварот, но Анжер постигна два, додека Дижон ФЦО успеа да постигне само еден гол, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/e300e.mp4?token=1513874910-dCUvCAIckZAsZ0dHhsCkZ1JBBk9jfNnvYOan0g55TH4%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Сите информации за кладење на едно место – kladenje.mk