Хајлајтс и голови од Депортиво Алавес vs Малага

Во рамките на Ла Лига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Депортиво Алавес и гостинот Малага, во Четврток, 21 Декември 2017.

На натпреварот беше постигнат само еден гол, а голот го постигна Депортиво Алавес. Поради тоа Депортиво Алавес го доби натпреварот со 1:0.

Тука можете да ги гледате хајлајтсите и головите.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/s872r.mp4?token=1513900457-6nVit8RRb6VWLusUEz%2Fp1bsDczGE%2FqSMfcWYR8163mc%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

На kladenje.mk ги рангиравме најдобрите онлајн кладилници. Провери каде имаш најдобри услови.