Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Тулуз ФК и Олимпик Лион

Во Среда, 20 Декември, Тулуз ФК и Олимпик Лион одиграа натпревар во рамките на Лига 1.

Двата тима постигнаа голови на натпреварот, но на разочарување на домашната публика Олимпик Лион постигна два, додека Тулуз ФК успеа да постигне само еден гол, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/mhv8g.mp4?token=1513810982-qprKpLJ2OwR4ta0zFowITJkNwEGd2h8rX9CZSO9jj4k%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензијата за обложувалницата 1xbet на следниов линк 1xbet.