Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Лил и ОГЦ Ница Кот де Азур

Во Среда, 20 Декември, во рамките на Лига 1 се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Лил и гостинот ОГЦ Ница Кот де Азур.

Двата тима, Лил и ОГЦ Ница Кот де Азур постигнаа точно по еден гол, па натпреварот заврши нерешено.

Тука можете да ги гледате хајлајтсите и головите.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/c15o1.mp4?token=1513810983-Tf015UUl9tHzdhoI2Fz84a2LJ3TwHD1PAbBnQdNOgwA%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

На kladenje.mk ги рангиравме најдобрите онлајн кладилници. Провери каде имаш најдобри услови.