Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Јувентус ФК и Џенова ЦФЦ

Јувентус ФК на домашен терен играше против Џенова ЦФЦ во рамките на Куп на Италија, во Среда, 20 Декември.

Публиката можеше да види возбудлив натпревар на кој беа постигнати 2 гола и двата во мрежата на Џенова ЦФЦ. Тоа резултираше со победа на Јувентус ФК од 2:0.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Јувентус ФК и Џенова ЦФЦ.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/0tl51.mp4?token=1513810615-Dv%2Fa5y9sEXY4qm1NLMHDHgftbBAgfch254VNuPPbzOQ%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Casinobonus.mk ви ги нуди сите информации за играње на онлајн казино во Македонија. Бесплатни совети, рецензии на казина, гратис спинови и бонуси.