Гингамп vs АС Сент Етјен Лоир голови и хајлајтс

во Среда, 20 Декември, Гингамп на домашен терен играше против АС Сент Етјен Лоир во рамките на Лига 1.

Натпреварот беше возбудлив, со многу шанси, но Гингамп успеа да реализира две, додека АС Сент Етјен Лоир само една, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Гингамп и АС Сент Етјен Лоир.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/eed8q.mp4?token=1513875770-oONbgZ6J61pc6fSbyBkfTRzLnT6Yjdpmh3LieWQhZNM%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Kadenje.mk ви ги нуди сите информации за онлајн кладење во Македонија. Одлични предлог типови и рецензија на обложувалници, бонуси.