ФК Баерн Минхен vs БВ Борусија 09 Дортмунд голови и хајлајтс

ФК Баерн Минхен и БВ Борусија 09 Дортмунд одиграа натпревар во рамките на Германски Куп, во Среда, 20 12 2017.

Двата тима постигнаа голови на натпреварот, но ФК Баерн Минхен постигна два, додека БВ Борусија 09 Дортмунд успеа да постигне само еден гол, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/9bs1a.mp4?token=1513810391-eVFkXxl9e7qLNB4eGBf%2FpW4taKtU0C4fefRijzY1YSc%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посети ја kladenje.mk и информирај се за најновите бонуси.