Видео од натпреварот 1. ФК Нирнберг vs ВфЛ Волфсбург

Во Вторник, 19 Декември 2017, ВфЛ Волфсбург му гостуваше на 1. ФК Нирнберг во рамките на Германски Куп.

1. ФК Нирнберг го пречека ВфЛ Волфсбург во рамките на Германски Куп но мрежите мируваа и натпреварот заврши без голови.

Натпреварот заврши без голови, а најдобрите моменти и акции можете да ги видите на видео хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/qjbra.mp4?token=1513728145-siYntKFTliNzBofI7N83D4Gh2oJaX0h2un5vNPrX0D0%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Одлични коефициенти од 1xbet, провери ги и спореди ги на kladenje.mk