Хајлајтс и голови од Лестер Сити ФК vs Манчестер Сити ФК

Во Вторник, 19 Декември, Лестер Сити ФК го нагости Манчестер Сити ФК во рамките на Лига Куп натпревар.

Натпреварот беше возбудлив за гледање, но Лестер Сити ФК и Манчестер Сити ФК искористија само по една шанса и мечот заврши со резултат 1:1.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Лестер Сити ФК и Манчестер Сити ФК.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/merge-qzldk.mp4?token=1513723212-%2BcJ3gY%2BlQuYmpZIsaFMpt1jDXvVsWnSBRrBCIEygqfE%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Спремете се за следниот натпревар во Лига Куп и проверете ги одличните типови на kladenje.mk