Олимпик Лион vs Олимпик Марсеј голови и хајлајтс

Олимпик Лион и Олимпик Марсеј одиграа натпревар во рамките на Лига 1, во Недела, 17 12 2017.

Олимпик Лион беше подобар противник на теренот, постигна два гола и успеа да ја зачува сопствената мрежа. Тоа резултираше со победа на Олимпик Лион од 2:0.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Олимпик Лион и Олимпик Марсеј.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/9042w.mp4?token=1513550044-OYkPdfuDcoKpmiEpR5Z6PONXc6vOR9TV3GP13EBCZoo%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за Лига 1.