Хајлајтс и голови од ФЦ Кротоне vs АЦ Киево Верона

Во Недела, 17 Декември, ФЦ Кротоне на својот стадион го пречека АЦ Киево Верона во рамките на Серија А.

АЦ Киево Верона не успеа да постигне гол, а нивниот голман беше матиран еднаш. Поради тоа ФЦ Кротоне запиша победа од 1:0.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу ФЦ Кротоне и АЦ Киево Верона.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/8mezw.mp4?token=1513548205-rMPAhHnhV0GYJp9aF%2BQYMiZubBL1vc3Gzv0ZBlBvzto%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Нашите типстери ги бараат најдобрите коефициенти со најголема вредност, проверете на kladenje.mk