Беневенто Калчо vs СПАЛ 2013 голови и хајлајтс

Во Недела, 17 Декември 2017, СПАЛ 2013 му гостуваше на Беневенто Калчо во рамките на Серија А.

Двата тима постигнаа голови на натпреварот, но на разочарување на домашната публика СПАЛ 2013 постигна два, додека Беневенто Калчо успеа да постигне само еден гол, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

На натпреварот помеѓу Беневенто Калчо и СПАЛ 2013 имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/merge-mc3up.mp4?token=1513546512-UuRaSYhM2mrvkVGIFZtuI1%2B7N%2B0sth1HlkzMerLJQ28%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

На kladenje.mk ги рангиравме најдобрите онлајн кладилници. Провери каде имаш најдобри услови.