УЦ Сампдорија vs УС Сасуоло Калчо голови и хајлајтс

во Недела, 17 Декември, УЦ Сампдорија на домашен терен играше против УС Сасуоло Калчо во рамките на Серија А.

На натпреварот беше постигнат само еден гол, на разочарување на публиката голот го постигна УС Сасуоло Калчо. Поради тоа УС Сасуоло Калчо го доби натпреварот со 1:0.

Тука можете да ги гледате хајлајтсите и головите.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/4crk8.mp4?token=1513547675-dL3fbyt5Co4T7SD1ayq3A9TYpIHdo5AT67hRtwJ7dsw%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

На kladenje.mk ги рангиравме најдобрите онлајн кладилници. Провери каде имаш најдобри услови.