Вест Бромвич Албион ФК vs Манчестер Јунајтед ФК голови и хајлајтс

во Недела, 17 Декември, Вест Бромвич Албион ФК на домашен терен играше против Манчестер Јунајтед ФК во рамките на Премиер лига.

Манчестер Јунајтед ФК прими еден гол, но успеа да постигне два гола и ја разочара домашната публика, па забележа победа и три бода со резултат 2:1.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Вест Бромвич Албион ФК и Манчестер Јунајтед ФК.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/0a8wd.mp4?token=1513532952-cp%2BgMiVZFt%2FtTgOrdthi4CWC2YDKEIfYn69mB0dfZdI%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посети ја kladenje.mk и информирај се за најновите бонуси.