Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу УД Лас Палмас и Еспањол

УД Лас Палмас на домашен терен играше против Еспањол во рамките на Ла Лига, во Недела, 17 Декември.

На натпреварот имаше вкупно 4 гола, но тие рамноправно беа распоредени помеѓу УД Лас Палмас и Еспањол, па мечот заврши со резултат 2:2.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу УД Лас Палмас и Еспањол.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/t7w2h.mp4?token=1513544061-xckhszxZm%2F9jh2JmcocdT8MV6Nv9ZqUxl86gCJqa7Z0%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Се обложуваш во живо? Провери ги информациите што ги има на kladenje.mk.