Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу СВ Сандхаузен и Холстен Кил 1900

СВ Сандхаузен го пречека Холстен Кил 1900 во Недела, 17 Декември.

Двата тима имаа многу шанси за гол, но СВ Сандхаузен успеа 3 да ги претвори во гол, додека Холстен Кил 1900 искористи само 1 шанси. Тоа резултираше со победа на СВ Сандхаузен со точен резултат 3-1.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу СВ Сандхаузен и Холстен Кил 1900 погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/fztdi.mp4?token=1513525830-%2BXI2CSWwj058ywNaQiFDrgRp9EVv2tYOsvBlabc9ClQ%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за 2ра Бундеслига.