Хајлајтс и голови од Спарта Ротердам vs Феенорд

Во Недела, 17 Декември, Спарта Ротердам на својот стадион го пречека Феенорд во рамките на Ередивизија.

На натпреварот беа постигнати 7 гола, но на разочарување на домашните навивачи сите ги постигна Феенорд, па Спарта Ротердам го загуби мечот со резултат 7-0.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Спарта Ротердам и Феенорд погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/yajg3_1.mp4?token=1513521425-j7Wver3vQEeE6NZ7SyMzZW5k4yKP4683YW469dYau4E%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посетете го Casinobonus.mk и научете повеќе за рулет системот