Хајлајтс и голови од Болоња ФЦ 1909 vs Јувентус ФК

Во Недела, 17 Декември, Болоња ФЦ 1909 на својот стадион го пречека Јувентус ФК во рамките на Серија А.

Болоња ФЦ 1909 и покрај сите напори не успеа да постигне гол, додека Јувентус ФК постигна повеќе од доволни 3 гола и победи со точен резултат 3-0.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Болоња ФЦ 1909 и Јувентус ФК.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/bji8n.mp4?token=1513530168-gv6iHwR5ihWvUvOQx6%2BSuax%2BffaBBpTp8fLpsnZ8v5o%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензија на обложувалницата на Bet365