Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу МСВ Дуизбург и СГ Динамо Дрезден

Во Недела, 17 Декември, во рамките на 2ра Бундеслига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот МСВ Дуизбург и гостинот СГ Динамо Дрезден.

МСВ Дуизбург беше подобар противник на теренот, постигна два гола и успеа да ја зачува сопствената мрежа. Тоа резултираше со победа на МСВ Дуизбург од 2:0.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/6699a.mp4?token=1513530172-MBt5owxFsTm4wJOEgTHHRGW0LZI3oCQaM5YSSJM%2BQEs%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Сите информации за кладење на едно место – kladenje.mk