Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Јени Малатјаспор и Галатасарај

во Недела, 17 Декември, Јени Малатјаспор на домашен терен играше против Галатасарај во рамките на Супер Лига.

Галатасарај успеа да постигне еден гол, но нивниот голман капитулираше два пати.Тоа резултираше со победа на Јени Малатјаспор од 2:1.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Јени Малатјаспор и Галатасарај погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/v50jf.mp4?token=1513529250-hfA90L07lieoDq%2BRzU8Trg%2B08wuF%2FPYG3tVCd6KPw%2B8%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

На kladenje.mk ги рангиравме најдобрите онлајн кладилници. Провери каде имаш најдобри услови.