АЗ Алкмаар vs Ајакс голови и хајлајтс

Во Недела, 17 Декември, АЗ Алкмаар на својот стадион го пречека Ајакс во рамките на Ередивизија.

Двата тима постигнаа голови на натпреварот, но на разочарување на домашната публика Ајакс постигна два, додека АЗ Алкмаар успеа да постигне само еден гол, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/4kts8.mp4?token=1513528563-7e8SDtPh2F%2FKqT329QZ5%2FUSoSfShStztApYqcfd88yc%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Експертски типови за кладење на kladenje.mk