Хајлајтс и голови од Дижон ФЦО vs Лил

Во Сабота, 16 Декември, Дижон ФЦО го нагости Лил во рамките на Лига 1 натпревар.

Дижон ФЦО постигна 3 гола и успеа да ја зачува сопствената мрежа, па забележа висока победа од 3-0.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Дижон ФЦО и Лил.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/merge-17s09.mp4?token=1513464119-xy36RJV8R7yj7osEhg4f6ht3QxHSE5WPB3HP102v4tU%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за Лига 1.