Монпеље vs ФК Мец голови и хајлајтс

во Сабота, 16 Декември, Монпеље на домашен терен играше против ФК Мец во рамките на Лига 1.

Публиката имаше можност да види 4 гола. Сепак Монпеље беше послаб противник, постигна само 1 гола, додека ФК Мец постигна 3 гола и победи со точен резултат 3-1.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Монпеље и ФК Мец.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/merge-9bt3z.mp4?token=1513463219-9lowAdwOsdG9CSHLim0W%2FMTspaYwKSk2122MErKq75g%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Најди ги најдобрите казино бонуси на casinobonus.mk