Бешикташ vs Османлиспор голови и хајлајтс

Во Недела, 17 Декември, Бешикташ го нагости Османлиспор во рамките на Супер Лига натпревар.

Двата тима имаа многу шанси за гол, но Бешикташ успеа 5 да ги претвори во гол, додека Османлиспор искористи само 1 шанси. Тоа резултираше со победа на Бешикташ со точен резултат 5-1.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Бешикташ и Османлиспор.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/pb5gy.mp4?token=1513540986-eP9rKld65Ehe3L1stJVIOjaUaGpTJ4r9r7c2%2BMOE1Xk%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги коефициентите што ги нуди Bet365 на kladenje.mk