РБ Лајпциг vs Херта БСЦ Берлин голови и хајлајтс

Во Недела, 17 Декември 2017, Херта БСЦ Берлин му гостуваше на РБ Лајпциг во рамките на Бундеслига.

Двата тима имаа многу шанси за гол, но Херта БСЦ Берлин успеа 3 да ги претвори во гол, додека РБ Лајпциг искористи една помалку. Тоа резултираше сотри бода и победа на Херта БСЦ Берлин со точен резултат 3-2.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу РБ Лајпциг и Херта БСЦ Берлин.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/9ig17.mp4?token=1513540648-cVeTxq%2B0oUEDEvToveUDxKwHuz7vWD5x6Rs2rQp9arw%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Најди ги најдобрите казино бонуси на casinobonus.mk