Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Ватфорд ФК и Хадерсфилд Таун ФК

Во Сабота, 16 Декември, Ватфорд ФК го пречека Хадерсфилд Таун ФК во рамките на Премиер лига меч.

Нападите на двата тима фукционираа добро, но нападот на Ватфорд ФК беше помалку ефикасен и го загуби натпреварот со резултат 4-1.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Ватфорд ФК и Хадерсфилд Таун ФК.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/5donh.mp4?token=1513454570-%2F%2FpwW0WwdKbZ%2F3%2BBow9EQy%2Bih2cGN%2FRMgqVLxhQTsQE%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги коефициентите што ги нуди Bet365 на kladenje.mk