Хајлајтс и голови од Дерби Каунти ФК vs Астон Вила ФК

Во Сабота, 16 Декември, Дерби Каунти ФК и Астон Вила ФК одиграа натпревар во рамките на Чемпионшип.

Дерби Каунти ФК беше подобар противник на теренот, постигна два гола и успеа да ја зачува сопствената мрежа. Тоа резултираше со победа на Дерби Каунти ФК од 2:0.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Дерби Каунти ФК и Астон Вила ФК можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/0ki28.mp4?token=1513453895-Os%2FVMP908sxat2hL5QdKG%2FYBXafHHjlB%2FYmlZCp3TA0%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Преглед и видео ривју на онлајн слотови од најдобрите казина на Македонски јазик само на casinobonus.mk