Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Шефилд Венсдеј ФК и Вулверхемптон Вандерерс ФК

Шефилд Венсдеј ФК на својот стадион го пречека Вулверхемптон Вандерерс ФК во рамките на Чемпионшип, во Петок, 15 12.

Вулверхемптон Вандерерс ФК немаше проблем на гостински терен, постигна еден гол, но успеа да ја зачува сопствената мрежа, па оствари гостинска победа со 1:0.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Шефилд Венсдеј ФК и Вулверхемптон Вандерерс ФК.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/f65wz.mp4?token=1513378340-DvnrYCOBj%2F%2F0XdFgKOuIiVW09ci0sF2I7bBfYo6yWNc%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Одлични коефициенти од 1xbet, провери ги и спореди ги на kladenje.mk