Брауншфајг ТСВ Ајнтрахт 1895 vs Дизелдорф ТуС Фортуна 1895 голови и хајлајтс

Брауншфајг ТСВ Ајнтрахт 1895 на домашен терен играше против Дизелдорф ТуС Фортуна 1895 во рамките на 2ра Бундеслига, во Петок, 15 Декември.

Дизелдорф ТуС Фортуна 1895 имаше убаво гостување кај Дизелдорф ТуС Фортуна 1895, постигна само еден гол, но тој беше доволен за победа бидејќи ја зачува сопствената мрежа, односно домаќинот не постигна гол.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/tm9e7.mp4?token=1513371756-QAL6j%2FUkjUfnw8381cSHaPjzK73IG8NA4R4w%2Bz7k7ew%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги казино рецензиите за најдобрите казина достапни за Македонци.