Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Бристол Сити ФК и Нотингем Форест ФК

Бристол Сити ФК го пречека Нотингем Форест ФК во Сабота, 16 Декември.

Нотингем Форест ФК успеа да постигне еден гол, но нивниот голман капитулираше два пати.Тоа резултираше со победа на Бристол Сити ФК од 2:1.

На натпреварот помеѓу Бристол Сити ФК и Нотингем Форест ФК имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/a3tny.mp4?token=1513453913-OD3Epsvc4K6Y91IdcwtjQ%2F%2BrICxwa45gw8smsQdPIi8%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ти треба помош каде да се обложуваш? Спореди ги кладилниците на kladenje.mk