Торино ФК vs ССЦ Наполи голови и хајлајтс

Торино ФК на домашен терен играше против ССЦ Наполи во рамките на Серија А, во Сабота, 16 Декември.

Нападите на двата тима фукционираа добро, но нападот на Торино ФК беше помалку ефикасен и го загуби натпреварот со резултат 3-1.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Торино ФК и ССЦ Наполи.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/sol5a.mp4?token=1513454568-Xo4QANfXkwYY6%2BGr5oIdBRmZEr5o8DKrrpV%2B9fcPivs%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Неверојатни бонуси, одлични коефициенти и предлог типови на kladenje.mk