Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу 1. ФК Кајзерслаутерн и 1. ФК Нирнберг

Во рамките на 2ра Бундеслига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот 1. ФК Кајзерслаутерн и гостинот 1. ФК Нирнберг, во Сабота, 16 Декември 2017.

Ниту 1. ФК Кајзерслаутерн ни 1. ФК Нирнберг не можеа да го зачуваат својот гол, па мечот заврши со резултат 1:1.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/txdai.mp4?token=1513436461-Xs52SwSSd6nmclN1%2B1xXdvmh7ThVDZ28oAP%2BQuVptd8%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензијата за обложувалницата 1xbet на следниов линк 1xbet.