Хајлајтс и голови од ФК Ауе vs 1. ФК Хеиденхеим 1846

Во Сабота, 16 Декември, ФК Ауе и 1. ФК Хеиденхеим 1846 одиграа натпревар во рамките на 2ра Бундеслига.

ФК Ауе и 1. ФК Хеиденхеим 1846 беа израмнети, имаа само по една шанса која ја претворија во гол, па мечот заврши 1:1.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/jtdxi.mp4?token=1513436468-sot1fv28V8d1DbmY3foiTGdl7N2FkQgjNBFCg1dIfyk%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ти треба помош каде да се обложуваш? Спореди ги кладилниците на kladenje.mk