Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу ССВ Јан 2000 Регенсбург и ДСЦ Арминија Билефилд

Во рамките на 2ра Бундеслига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот ССВ Јан 2000 Регенсбург и гостинот ДСЦ Арминија Билефилд, во Сабота, 16 Декември 2017.

Возбудлив натпревар со многу голови на двете страни, но ССВ Јан 2000 Регенсбург успеа да постигне еден гол повеќе и забележа победа со точен резултат 3-2.

На натпреварот помеѓу ССВ Јан 2000 Регенсбург и ДСЦ Арминија Билефилд имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/7813p.mp4?token=1513436543-wHu0nZ%2B9N3A3RfQrrDWDXRONcRiuQkR94uTIvtmNeoE%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Сите информации за кладење на едно место – kladenje.mk