Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Ипсвич Таун ФК и Ридинг ФК

Во рамките на Чемпионшип се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Ипсвич Таун ФК и гостинот Ридинг ФК, во Сабота, 16 Декември 2017.

Одбраната на Ипсвич Таун ФК одлично ја заврши работата и не беше совладана ниту еднаш, а напаѓачите на Ипсвич Таун ФК постигнаа два гола. Натпреварот заврши со победа од 2:0 на [%HOMETEAM %].

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Ипсвич Таун ФК и Ридинг ФК.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/z7umi.mp4?token=1513452062-l8C%2FihW8UokuxhnmAClegkW6LmDNVEJK6d%2BM0XlJvoQ%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за Чемпионшип.