1. ФК Унион Берлин vs ФК Инголштад 04 голови и хајлајтс

1. ФК Унион Берлин на својот стадион го пречека ФК Инголштад 04 во рамките на 2ра Бундеслига, во Петок, 15 12.

Двата тима постигнаа голови на натпреварот, но на разочарување на домашната публика ФК Инголштад 04 постигна два, додека 1. ФК Унион Берлин успеа да постигне само еден гол, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу 1. ФК Унион Берлин и ФК Инголштад 04 можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/5genc.mp4?token=1513371754-tdGY9tV24ElkqaZ5WU57A4xaX7s0Fikzt7zw9VzoyEo%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги казино рецензиите за најдобрите казина достапни за Македонци.