Страсбург Алсаче vs ПСЖ голови и хајлајтс

Во Среда, 13 Декември, Страсбург Алсаче го нагости ПСЖ во рамките на Лига Куп натпревар.

Возбудлив натпревар со многу голови на двете страни, но ПСЖ успеа да постигне повеќе голови, забележа победа со резултат 4-2 и ги однесе трите бода дома.

Тука можете да ги гледате хајлајтсите и головите.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/2v2km.mp4?token=1513206185-IeDG45rg9Z%2BHwvQYEJ07mXmb6vURO4MSN1xDVXUTnCM%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Спремете се за следниот натпревар во Лига Куп и проверете ги одличните типови на kladenje.mk