Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу АЦ Милан и Хелас Верона ФЦ

Во Среда, 13 Декември, во рамките на Куп на Италија се одигра натпреварот помеѓу домаќинот АЦ Милан и гостинот Хелас Верона ФЦ.

Натпреварот изобилуваше со голови и беа постигнати точно 3 гола, но сите во мрежата на Хелас Верона ФЦ. Тоа резултираше со победа на АЦ Милан од 3-0.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу АЦ Милан и Хелас Верона ФЦ.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/ffnyq_1.mp4?token=1513206186-jwBy4V76A519sG64PU%2Finy%2FliFp%2B%2BZdPSNz4oNZ4vGc%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Casinobonus.mk ви ги нуди сите информации за играње на онлајн казино во Македонија. Бесплатни совети, рецензии на казина, гратис спинови и бонуси.