Хајлајтс и голови од Саутемптон ФК vs Лестер Сити ФК

Во Среда, 13 Декември 2017, Лестер Сити ФК му гостуваше на Саутемптон ФК во рамките на Премиер лига.

Двата тима имаа многу шанси за гол, но Лестер Сити ФК беше поуспешен, успеа 4 шанси да ги претвори во гол, додека Саутемптон ФК искористи само 1 шанси. Тоа резултираше со три бода и победа на Лестер Сити ФК.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/7ubcz_1.mp4?token=1513204905-G4plNEgtFuR50%2Fo54anHsnQQmVoPwKuNGsm%2BErBIIeA%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Нашите типстери ги бараат најдобрите коефициенти со најголема вредност, проверете на kladenje.mk