Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Њукасл Јунајтед ФК и Евертон ФК

Њукасл Јунајтед ФК и Евертон ФК одиграа натпревар во рамките на Премиер лига, во Среда, 13 12 2017.

На натпреварот беше постигнат само еден гол, на разочарување на публиката голот го постигна Евертон ФК. Поради тоа Евертон ФК го доби натпреварот со 1:0.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/xc99r_1.mp4?token=1513204758-YUxslaXn%2BxD0EYHZ3oEa2se1hs9b%2Fii42X4dPuQJhMY%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Kadenje.mk ви ги нуди сите информации за онлајн кладење во Македонија. Одлични предлог типови и рецензија на обложувалници, бонуси.