Хајлајтс и голови од Монпеље vs Олимпик Лион

Во Среда, 13 Декември, Монпеље го пречека Олимпик Лион во рамките на Лига Куп меч.

Нападите на двата тима фукционираа одлично, но нападот на Олимпик Лион беше помалку ефикасен и го загуби натпреварот со резултат 4-1.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Монпеље и Олимпик Лион можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/merge-xdf3v.mp4?token=1513269755-Cb9TPVJdoVdrjuAzlL9XN74%2Fxkh6BjUyJD2XsZimufk%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

На casinobonus.mk најди ги најдобрите бонуси игратис спинови на најдобрите онлајн казина.