Видео од натпреварот ФЦ Интернационале Милано vs Порденоне Калчо ССД

Во Вторник, 12 Декември, ФЦ Интернационале Милано го нагости Порденоне Калчо ССД во рамките на Куп на Италија натпревар.

Ниту ФЦ Интернационале Милано ни Порденоне Калчо ССД не постигнаа гол на натпреварот.

Во хајлајтсот од натпреварот нема да најдете голови бидејќи истиот заврши 0:0, но тука се сите шанси, акции и најдобри моменти кои вредат да се погледнат.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/19q3l.mp4?token=1513123381-OMWVe3jh9ma%2FPPwCdqxIwaiX9kg0xDlmawElpU9cDsU%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ти треба помош каде да се обложуваш? Спореди ги кладилниците на kladenje.mk